Poniższy wpis będzie przeznaczony przedstawieniu jednego z wielu zastosować funkcji WYSZUKAJ.PIONOWO. Funkcja ta posiada wybranie wartości jednej z wielu. Dla lepszego wyjaśnienia zostanie przedstawione zadanie z umówieniem. (Zobacz funkcję WYSZUKAJ.POZIOMO – bliźniaczo podobną)

Należy obliczyć wszystkie wartości sprzedaży z różnych walut na polskie złote. Jasne jest, że wystarczy kolumnie B ze sprzedażą pomnożyć przez kolumnę G, która posiada odpowiednie kursy. Przedstawia to klasyczną sytuację z wykorzystaniem jednej z kilku znanych wartości. Możemy napisać nową tabelę, tutaj tabelę w kolumnach G i F. Jak już ją stworzymy to możemy użyć naszej funkcji WYSZUKAJ.PIONOWO, żeby w łatwy sposób zaczerpnąć kurs na podstawie nazwy waluty.

Należy wypisać cztery argumenty:
1-nazwa waluty znajdującej się w kolumnie C
2- zaznaczenie tabeli pomocniczej
3- zaznaczenie kolumny, gdzie znajduje się potrzebna wartość – u nas kolumna nr 2.
4- sposób dokładny szukania 0.

Więcej ciekawych artykułów o Ms Excel znajdziesz na https://calculatic.pl/blog/

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Przykłady użycia

Excel WYSZUKAJ.PIONOWO – szukaj w bazie danych

Kolejnym z wielu zastosowań funkcji WYSZUKAJ.PIONOWO jest przeszukiwanie bazy danych. Jest to o tyle ważne zastosowanie, gdyż przyśpiesza nam pracę z obszernymi tabelami. W zadaniu poniżej musisz wyszukać płeć, województwo oraz nr ID osoby o Czytaj więcej…

Ćwiczenia

Excel WYSZUKAJ.PIONOWO – wyszukanie przedziału

Kolejnym bardzo przydatnym zasosowaniem funkcji WYSZUKAJ.PIONOWO (istnieje także funkcja WYSZUKAJ.POZIOMO) w Excelu jest wyszukanie przedziału. Najlepiej będzie wytłumaczyć to na zadaniu. Więc do dzieła!

Ćwiczenia

Wyszukaj pionowo – zadanie

W zadaniu poniżej chciałbyś sprawdzić, czy elementy podane na liście po prawej stronie znajdują się i na liście po lewej stronie. W tabeli po lewej mieszczą się  dane na temat wszystkich sprzedawanych do tej pory Czytaj więcej…