Jeśli chcesz prędko odszukać/zaznaczyć komórki na konkretny temat w Excelu i przejść do tych komórek arkusza – jest to możliwe dzięki wykorzystaniu opisywanego narzędzia. Chcesz „przejść do” także na wykresie? Stwórz wykres dzięki http://wykresyexcel.pl/

Cele opcji Przejdz Do

  1. Jego zastosowanie to odnajdywania komórek w tematyce wskazanej o konkretnym adresie albo nazwie – komórki te są po prostu zaznaczane.
  2. Używane do wyszukiwania komórek Excela w tematyce specyficznej treści – przykładowo: komórki z liczbami bądź komórki z tekstami. Opcja ta te komórki po prostu zaznacza.

Ostatecznym celem tego narzędzia jest po prostu zaznaczyć komórki. Co zrobisz z nimi to już Twoja sprawa – możesz je zmienić , przekopiować, wyczyścić, usunąć wiersze/kolumny, w których się znajdują, wprowadzić do nich formułę bądź cokolwiek innego.

Sposób działania opcji Przejdz Do

Jeśli chciałbyś próbować znaleźć w całym arkuszu to przed uruchomieniem tej funkcji wskaż wyłącznie jedną, pierwszą lepszą z komórek. Jeżeli chcemy odnaleźć w konkretnym zakresie komórek arkusza to przed uruchomieniem tego narzędzia zaznacz ten właśnie obszar.
Włącz narzędzie „Przejdź do”. Idź Do górnego menu, zakładki Narzędzia Główne , przycisku Zobacz oraz odnieś się do. W polu „Odwołanie” umieść adres komórki albo zakresu komórek Excela, które chciałbyś prędko zaznaczyć. Naciśnij button „OK”. Komórki pozostaną

Alternatywa dla Przejdź Do
Narzędzie Przejdź Do jest ułatwieniem w szukanie komórek Excela, jednak dla tego narzędzia istnieje jeszcze kolejne ułatwienie. Jeżeli wyszukujesz  komórek na temat konkretnym adresie, albo nazwie, jest to umieść ten adres czy też nazwę do Pola nazwy oraz zaakceptuj Enterem. Użytkownik będzie przeniesiony, tak samo jak w przypadku Przejdź Do.

Kategorie: Wyszukiwanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *